Budowa drogi S5. Odcinek Głuchowo – Wronczyn

Głuchowo –Wronczyn

Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań (A2 węzeł “Poznań Zachód – d. “Głuchowo”) – Wronczyn (węzeł “Mosina” – d. “Wronczyn”), która połączy Poznań z Wrocławiem. Nowa trasa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu i komfortu jazdy. Dzięki inwestycji – po wybudowaniu kolejnych odcinków – znacznie skróci się czas podróży pomiędzy aglomeracją poznańską oraz wrocławską.

Obecnie średnia prędkość podróży na odcinku istniejącej drogi krajowej nr 5 pomiędzy Poznaniem, a Wronczynem wynosi 55 km/h. Wybudowanie drogi ekspresowej pozwoli kierowcom zaoszczędzić około połowy czasu podróży. Istniejąca droga krajowa nr 5 przechodzi na budowanym odcinku przez szereg miejscowości, w tym przez miasto Stęszew, które nie posiada obwodnicy. Budowana droga ekspresowa przyczyni się praktycznie do całkowitego wyeliminowania ruchu tranzytowego pojazdów ciężarowych z tych miejscowości.

Lokalizacja projektowanych na drodze ekspresowej S5 węzłów drogowych spowoduje zwiększenie atrakcyjności gospodarczej tego region.

CZYTAJ WIĘCEJ >>