W dniach 10-11 maja miasto Poznań było gospodarzem jednej z najbardziej prestiżowych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej – Impact. O dokonujących się zmianach społeczno-gospodarczych mówili top menadżerowie z największych globalnych firm, wybitni naukowcy czy światowej klasy eksperci oraz mówcy.
W ciągu dwóch dni na 8 scenach wystąpiło ponad 600 prelegentów, poruszając 23 obszary tematyczne.
Do wiodących obecnie tematów należą m.in:
- Rozwój sztucznej inteligencji, której progress w ostatnich miesiącach ogromnie przyspieszył, a największe firmy, jak np. Google i Microsoft rywalizują o fotel lidera; już trzeba założyć, że najbliższe lata będą należały do AI. Z Założenia technologia ma wesprzeć pracodawców oraz pracowników w realizacji różnego rodzaju procesów. Usprawnienia dotyczyć będą nie tylko procesów produkcyjnych, logistycznych czy związanych z obsługą klienta, ale również dotykają zawodów kreatywnych. Obecnie trwają pracę nad normalizacją podstaw prawnych w celu bezpiecznego korzystania z możliwości sztucznej inteligencji.
- Ekologia i zdrowie, czyli dążenie do zeroemisyjności, korzystania z naturalnych produktów w naturalnych opakowaniach, wykorzystywania produktów w procesie recyklingu, ale również dążenie do równowagi, balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym, dbałość o zdrowie psychiczne i ogólny trend wellbeing.
- Inkluzywność – innymi słowy to szacunek i akceptowanie różnorodności, wspieranie różnic i wyjątkowości, uważność na drugiego człowieka. Dla firm ważna jest kultura inkluzywna, gdzie głos każdego pracownika jest usłyszany i wysłuchany, a pracowników docenia się nie tylko za efekty pracy, ale również za to kim są i jaką wartość wnoszą do kultury organizacji.
- Globalizacja, która już ma się całkiem nieźle, ale jeszcze przybiera na sile kosztem rynku lokalnego. Skutkiem globalizacji są również migracje, do których coraz rzadziej zmusza nas sytuacja polityczna (chociaż nadal istnieją, czego przykładem jest Ukraina), a coraz częściej są to decyzje spowodowane możliwością rozwoju, lepszym klimatem czy kooperacjami.
- Bezpieczeństwo – w bardzo szerokim rozumieniu, jako bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, energetyczne, finansowe, no i oczywiście bezpieczeństwo kraju.
Wśród zaproszonych gości znalazły się takie nazwiska jak:
- Natalie Portman – aktorka, reżyserka, autorka książek i aktywistka, zdobywczyni Oskara
- Nassim Nicholas Taleb – badacz filozoficznych, matematycznych i praktycznych problemów z prawdopodobieństwem. Autor wielotomowej eseistyki „Incerto”
- Valerie Jarrett – Prezes Zarządu Civic Nation i współprzewodnicząca The United State of Women, doradca prezydenta Baracka Obamy w latach 2009-2017
- Adam Tooze – historyk, pisarz i komentator ekonomiczny, wykładowca Columbia University w Nowym Jorku
- Ana Paula De Jesus Assis – Przewodnicząca i Dyrektor Generalna IBM na Europę, Bliski Wschód i Afrykę
- Mark Brzezinski – Ambasador USA w Polsce
- Matt Brittin – Prezes Google EMEA
- Rahel Solomon – korespondentka biznesową CNN International (Nowy Jork)
- Adrian McDonald – Prezes Dell Technologies EMEA
- i wielu innych znamienitych prelegentów
Teraz w naszych zespołach analizujemy zdobytą wiedzę. Celem jest wdrożenie procesów, które pozwolą na rozwój Lafrentz w zgodzie z oczekiwaniami rynku, ale również z naszymi celami biznesowymi.
Autor: lafrentz
Data: 11.05.2023