Zaprojektujemy S74 w Kielcach

Zaprojektujemy drogę ekspresową S74 na odcinku Kielce Zachód - Kielce. Pod koniec stycznia podpisaliśmy umowę z PUT Intercor - wykonawcą tej inwestycji, realizowanej w formule "projektuj i buduj".

Zaprojektujemy drogę ekspresową S74 na odcinku Kielce Zachód – Kielce. Pod koniec stycznia podpisaliśmy umowę z PUT Intercor – wykonawcą tej inwestycji, realizowanej w formule „projektuj i buduj”. Nasza pracownia jest odpowiedzialna za kompleksowe opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla tej inwestycji budowlanej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego. Do prac projektowych należy m.in:

Odcinek drogi ekspresowej S74 będzie liczył 5 km i połączy węzły Kielce Zachód oraz Bocianek. Większość trasy powstanie w wykopie, aby zmniejszyć uciążliwość trasy dla okolicznych mieszkańców. Planowane jest również zaprojektowanie dwóch tuneli oraz dwóch węzłów drogowych. Większość istniejących skrzyżowań z planowaną trasą zostanie zachowana na tym samym poziomie.

Inwestycja o wartości ok. 713 mln złotych ma powstać w ciągu 36 miesięcy. Czas, jaki mamy na przygotowanie dokumentacji i złożenie wniosku o ZRID to 10 miesięcy.

Autor: lafrentz
Data: 24.01.2023